Busy do Niemiec, Ratusz w Hanowerze

Hanower to miasto położne nad rzeką Leine. Podróżując busem do Niemiec, zauważyliśmy, że jest to bardzo zielone i piękne miasto. Mimo, że ma charakter przemysłowo-handlowy, słynie z przemysłu metalowego zwłaszcza z produkcji wagonów i lokomotyw. Na spacer można się wybrać do wyjątkowych zielonych ogrodów i parków. Największe i najpiękniejsze są Ogrody Królewskie Hanower, po których można spacerować cały dzień.

Na całym świecie Hanower znany jest ze względu na targi. Co roku odbywają się tu Targi Hanowerskie. Z tego względu powstał tu największy budynek wystawienniczy na świecie —Messegelände Hannover — zlokalizowany w samy centrum. Jeśli chcielibyście się kiedyś wybrać na Hanowerskie Targi, śmiało może skorzystać z naszych przewozów do Niemiec.

Hanower jest wyjątkowy jeszcze z jednego powodu – pokaz sztucznych ogni. W okresie letnim do miasta licznie przybywają miłośnicy fajerwerków, by zobaczyć wyjątkowe pokazy. Odbywają się tutaj zawody międzynarodowe, pokazy podczas: festiwalu Kleines Fest, Festiwalu Wiosennego (Frühlingsfest) i Oktoberfest oraz w weekend nad jeziorem Maschsee. Zimą warto odwiedzić Hanower ze względu na jarmark bożonarodzeniowy.

Pod względem architektonicznym Hanower niestety nie ma zbyt wielu zabytków. Większość wyjątkowej architektury miasta została zniszczona w czasie II wojny światowej. Do największych perełek architektonicznych, które zostały, zaliczamy Stary Ratusz, kościół Marktkirche oraz kościół barokowy p. w. Św. Jana i katolicka świątynia Św. Klemensa. Na starym mieście możemy również obejrzeć kilka wyjątkowych kamieniczek mieszczańskich. Spacerując po mieście mamy okazje obejrzeć wiele ciekawych rzeźb i pomników. A dla lubiących zwiedzać kamienne mury czekają m. in. Zamek Marienburg, Pałac Herrenhäusen, Pałac Welfów oraz wnętrza Starego Ratusza.

Hanower to miasto, które chętnie odwiedzają turyści z różnych stron świata i które ma do zaoferowania różnorodne atrakcje. My ze swojej strony oferujemy komfortowy przewóz osób do Niemiec i bezpieczny powrót po skończonym zwiedzaniu Hanoweru.

6-ty Przejazd
ZAOSZCZĘDZISZ
-50%
NA SWOJEJ PODRÓŻY

Nie chcesz przegapić kursu?

Nie ma problemu, zadzwoń i zarezerwuj!