Düsseldorf
Wieża Telewizyjna

Düsseldorf to częsty kierunek podróży dla osób korzystających z naszych przewozów do Niemiec. Położone jest nad rzeką Ren, jest idealnym kierunkiem na weekendowy wyjazd. To miasto targów mody, zakupów, karnawału i imprez oraz różnorodnej architektury.

Jeśli lubisz wypady w celu zabawy do białego rana Düsseldorf to kierunek dla Ciebie. Na starówce znajduje się ponad 250 barów, knajp i klubów, które są otwarte do świtu. Życie nocne dzieje się właśnie tutaj.

Dla niektórych opcją na miłe spędzenie czasu będą zakupy. Wówczas koniecznym punktem na mapie będą Aleje Królewskie. Wyjątkowe miejsce z butikami, kawiarniami i galeriami z towarem z najwyższej półki, od znanych projektantów. Wszystko w otoczeniu wielkich, zielonych drzew i przedzielone fosą dzięki, temu spacery i zakupy w tym miejscu są bardzo przyjemne.

Düsseldorf warto odwiedzić dla zabytków, jakie się tu znajdują Kościół św. Lamberta, którego skręcona wieża od lat stanowi symbol miasta, ruiny zamku cesarskiego, pałac i park Benrath, Kościół św. Jana oraz dworzec Düsseldorf Hauptbahnhof.

Dla wielbicieli współczesnej architektury punktem obowiązkowym jest kompleks Neuer Zollhof. Cała dzielnica portowa MedienHafen warta jest uwagi, odnowione budynki całkowicie odmieniły jej klimat. Każdy ma inną fasadę i całkowicie inny styl.

Düsseldorf ma sporo do zaoferowania miłośnikom zieleni, w centrum znajduje się piękny park. W pobliżu znajduje się pałacyk myśliwski, gdzie obecnie mieści się Muzeum Gothego. Głównym parkiem jest Nordpark. Oferuje tyle różnych atrakcji, ze można spędzić w nim cały dzień. Kolorowe rabaty, japoński ogród, aqua-zoo, fontanny, to tylko niektóre atrakcje, jakie to miejsce ma do zaoferowania.

W mieście znajduje się wyjątkowa Promenada wzdłuż Renu, która w okresie letnim tętni życiem. Trasa spacerowa prowadzi od Starego miasta do nowoczesnej, biznesowej dzielnicy portowej MedienHafen. To świetne miejsce na spacer, jogging czy jazdę na rolkach. Wzdłuż promenady znajdują się knajpy i bary, jest to ulubione miejsce spotkań zarówno dla odwiedzających jak i dla mieszkańców miasta.

Jak większość niemieckich miast, również tutaj na odwiedzających czekają muzea. Wśród najbardziej popularnych znajduje się Muzeum Sztuki Współczesnej KIT – Kunst im Tunnel, które mieści się w 850-metrowym tunelu oraz Muzeum Motoryzacji połączone z salonem samochodowym.

Najlepszą porą na wyjazd busem do Niemiec, do Düsseldorf wiosna lub lato, wówczas miasto tętni życiem i można skorzystać w pełni z tego co ma do zaoferowania.

Düsseldorf
Modernistyczne budynki w dzielnicy MedienHafen
Düsseldorf
Kompleks biurowców Neuer Zollhof

6-ty Przejazd
ZAOSZCZĘDZISZ
-50%
NA SWOJEJ PODRÓŻY

Nie chcesz przegapić kursu?

Nie ma problemu, zadzwoń i zarezerwuj!