Pierwsze skojarzenie, jeśli chodzi o Monachium, dla większości, to klub sportowy Bayern. Obecnie rozgrywa on swoje mecze na nowoczesnym obiekcie Allianz Arena. Stadion oraz muzeum klubowe można zwiedzić z przewodnikiem. Tym, którym dopisze szczęście, mogą obejrzeć otwarty trening, który jednak nie odbywa się na obiekcie tylko w ośrodku treningowym przy Säbener Straße.

W mieście znajduje się wyjątkowe Muzeum BMW oraz siedziba BMW, ciekawa bryła budynku nawiązuje do silnika czterocylindrowego, z salonem sprzedaży BMW Welt. Kompleks

zlokalizowany jest obok Parku Olimpijskiego. Historia, stylistyka, motocykle, technologia, sport, marka BMW i poszczególne serie modelowe, wszystko w jednym miejscu. To wyjątkowe miejsce, które mały i duży miłośnik motoryzacji musi zobaczyć chociaż raz w życiu.

Bez wątpienia najwięcej turystów odwiedza miasto we wrześniu i z początkiem października, wówczas trwa Oktoberfest – festiwal piwa. Oktoberfest to największa tego typu impreza na świecie, rozpoczyna się po 15 września i trwa do pierwszej niedzieli października lub do Święta Zjednoczenia Niemiec. W tym czasie uczestniczy, spożywają około 5 milionów litrów piwa, serwowanego wyłącznie przez monachijskie browary. Piwo podawane jest w szklanych kuflach o pojemności 1 litr.

Monachium to nie tylko piłka, piwo i samochody. Już w XIX wieku bawarscy królowie przekształcili je w centrum sztuki i nauki z wyjątkową architekturą. W mieście mieszkało i tworzyło wielu pisarzy m. in. Laureat Nagrody Nobla Thomas Mann. Obecnie nadal jest to miasto kultury pełne teatrów, oper i filharmonii.

Monachium dla fanów piłki nożnej to Bayern, dla fanów piwa to Oktoberfest, a dla fanów motoryzacji to BMW. Niezależnie od tego, którym fanem Ty jesteś, korzystając z naszych przewozów do Niemiec, bezpiecznie dotrzesz do Monachium, a po skończonym pobycie wrócisz do domu.

Siedziba BMW, Muzeum BMW, Salon BMW Welt
Monachijski Łuk Triumfalny

6-ty Przejazd
ZAOSZCZĘDZISZ
-50%
NA SWOJEJ PODRÓŻY

Nie chcesz przegapić kursu?

Nie ma problemu, zadzwoń i zarezerwuj!