Busy do Niemiec
Kolonia nocą, widok na Katedrę św. Piotra i Najświętszej Marii Panny i Most Hohenzollernów

Podróż busem do Niemiec do wyjątkowego miasta jakim jest Kolonia, może być świetną przygodą. Mieszkańcy są bardzo otwarci na turystów ze wszystkich stron świata. Są również bardzo wyrozumiali dla tych, którzy chcą mówić w ich ojczystym języku, ale nie koniecznie udaje im się to z sukcesem.

Kolonia słynie z wielu zabytków. Największym jego symbolem jest bez wątpienia Katedra św. Piotra i Najświętszej Marii Panny. Jej budowa trwała aż 600 lat. Katedra zajmuje 3 miejsce wśród najwyższych katedr na świecie, tutaj również znajduje się największy i najcięższy dzwon – Dzwon Świętego Piotra. Nieopodal katedry znajduje się równie imponujący kolejowo-pieszy Most Hohenzollernów, na którym zakochane pary wieszają kłódki. Nowoczesną i ciekawą pod względem architektonicznym budowlą są Domy Żurawie zlokalizowane na Renem. Ich bryła przypomina żurawie portowe, wewnątrz mieszczą się nowoczesne apartamenty i biura.

Kolonia to miasto z imponującą liczbą muzeów, aby łatwiej było je zwiedzać warto wykupić kartę MuseumsCard, która upoważnia do bezpłatnego wejścia do wszystkich muzeów w mieście. Dla miłośników słodkości obowiązkowym punktem zwiedzania jest Muzeum Czekolady. Można tu poznać historie czekolady oraz metody jej wytwarzania, oraz skosztować nieco z fontanny czekolady. Zapach jaki wydobywa się z tego miejsca roznosi się w powietrzu i zaprasza do środka.

Jeśli muzea to nie Twoja bajka, może zainteresuje Cię karnawał. Rozpoczyna się 11 listopada i kończy się tuż przez Wielkim Postem. Czas ten nazywany jest przez Niemców piąta porą roku. Każdego roku w poniedziałek przed środą popielcową tłumy Niemców wychodzą na ulicę w przebraniach by wziąć udział w paradzie. W pochodzie bierze udział pond 100 platform z uczestnikami, a trasa obejmuje ponad 7 km i trwa 5 godzin. Na ten dzień pracownicy dostają wolne, zamykane są sklepy i cała trasa jest zamknięta dla ruchu samochodowego. Biorący udział w marszu obdarowują widzów kwiatami i słodyczami. Jeśli ktoś lubi tego typu imprezy, to grzechem byłoby nie skorzystać.

W pierwszej chwili wydawać by się mogło, że Kolonia to miasto pełne muzeów i galerii, jednak ma też bardzo rozrywkową stronę. Jest idealne na weekendowy wypad jak i nieco dłuższy pobyt. Korzystając z naszych przewozów do Niemiec, dojedziesz w konkretne miejsce w koloni, nie musisz martwić się o transport i pozostaje Ci już tylko dobrze się bawić podczas pobytu.

Busy do Niemiec
Park w Kolonii
Przewozy do Niemiec, Kolonia
Domy Żurawie nad Renem

6-ty Przejazd
ZAOSZCZĘDZISZ
-50%
NA SWOJEJ PODRÓŻY

Nie chcesz przegapić kursu?

Nie ma problemu, zadzwoń i zarezerwuj!