Przewozy do Niemiec

Frankfurt nad Menem leży po obydwu stronach rzeki, należy do największych finansowych metropolii na świecie. To wyjątkowe miasto łączy w sobie nowoczesny świat z urokliwym charakterem typowych niemieckich miasteczek. Podróżując busem do Niemiec koniecznie trzeba chociaż raz je odwiedzić.

Centrum Frankfurtu zwane Mainhattan,jest niczym nowojorski Manhattan i od niego właśnie pochodzi nazwa tej części miasta.To świat finansów, maklerów i drapaczy chmur. To właśnie tu, znajdują się centrale wielu banków światowych i niemieckich m. in. Europejski Bank Centralny oraz domów bankierskich i innych instytucji finansowych. W mieście znajduje się również giełda papierów wartościowych Frankfurter Wertpapierbörse. Przechadzając się po tej części miasta możemy się poczuć jak w Nowym Yorku, pełnym gwaru i pośpiechu. Będąc tutaj warto wjechać na Frankfurt Main Tower, 200 metrowy wieżowiec składający się z 56 pięter nad ziemią, ze szczytu widać wspaniałą panoramę miasta.

Gdy przeniesiemy się na Stare Miasto znów poczujemy się jak w Niemczech. Mimo iż zostało niemal całkowicie zniszczone w czasie II wojny światowej, część budynków odrestaurowano. Wśród miejsc wartych odwiedzenia jest Katedra Cesarska św. Bartłomieja – największy kościół we Frankfurcie i jeden z największych w Niemczech, Ratusz Römera, Dom Goethego, kościół św. Pawła oraz kościół św. Mikołaja.

Na miłośników muzeów i galerii czeka Kompleks Muzeów w niewielkiej odległości od siebie w pobliżu rzeki znajduje się 13 różnych muzeów. Co roku w mieście organizowana jest Noc Muzeów oraz Festiwal Wybrzeża Muzeów.

Miasto słynie również imprez wystawienniczych i targowych, takich jak Międzynarodowe Targi Książki (Frankfurter Buchmesse) czy Międzynarodowy Salon Samochodowy (Internationale Automobil-Ausstellung).

Będąc we Frankfurcie warto wybrać się na spacer po Parku Nizza, położony nad rzeką, panuje to wyjątkowy mikroklimat śródziemnomorski, rosną w nim figowce i oliwki. Możemy się tam poczuć jak na francuskim wybrzeżu. Warto odwiedzić również pałac Holzhausen, położny w parku nieopodal Uniwersytetu Johanna Wolfganga Goethego. Dwór na wodzie, był letnią rezydencją rodziny von Holzhausen. Obecnie odbywają się tu różne wydarzenia kulturalne.

Najlepsza czas na odwiedzenie miasta to wiosna i lato. Odbywają się wtedy liczne koncerty i jarmarki oraz festiwale np. Apfelweinfestival, podczas święta cydru można spróbować wielu jego rodzajów.

Pamiętajmy, że Frankfurt to miasto, w którym powstała muzyka elektroniczna. Nie może więc zabraknąć w nim oferty dla rozrywkowych turystów. W knajpach można posłuchać na żywo jazzu lub koncertów rockowych. Jest także wiele klubów nocnych gdzie można bawić się do rana.

Frankfurt, jest inne niż większość miast niemieckich. Prezentuje znakomite połączenie nowoczesnych drapaczy chmur z zabytkowymi budynkami. Warto skorzystać z naszych przewozów do Niemiec i odwiedzić to miasto.

6-ty Przejazd
ZAOSZCZĘDZISZ
-50%
NA SWOJEJ PODRÓŻY

Nie chcesz przegapić kursu?

Nie ma problemu, zadzwoń i zarezerwuj!